Ar ūdensmotociklu triecās tuvu garām atpūtniekiem un

'Udensmotocikls - tulkošanas birojs iesaka 9
Ūdensmotocikls / tulkošanas pakalpojumi

Jau nez kuru reizi tas pats puisis ar ūdensmotociklu triecās tuvu garām atpūtniekiem un

tādā veidā apdraudēja viņu dzīvības. Neraugoties uz aizrādījumiem, viņš bravūrīgi meta lokus pludmales tuvumā, pat nevērojot to, ka tur bija diezgan daudz bērnu...šis uz vēl daudzi citi baisie stāstiņi ir dzirdēti apmeklējot publiskās pludmales.

Es uzskatu, ka uz ūdeņiem sistēma jāsakārto vēl daudz stingrāk nekā uz ceļiem, jo, kā liecina prakse  Eiropā, kuģošana, jo īpaši ar mazizmēra kuģošanas līdzekļiem, ir vēl daudz bīstamāka. Proti, liela daļa no ūdensmotociklu vadītājiem ir pārņemti ar visatļautības apziņu, kam pievienojas pārgalvība un nereti nepamatota pašpārliecinātība par saviem spēkiem, apdraudot sevi un citus atpūtniekus. Piemēram, vieni iedomājas  braukt alkohola reibumā, citi plosās pa ūdeni pārāk ātri vai vietās, kur tas traucē peldētājus, citi, lāga vēl neapguvuši vadības prasmes, triecas tuvu garām atpūtniekiem un neatkāpjoties turas to tuvumā, lai izrādītos. Daži pat mēģina vizināties vietās, kur tas uz stingri aizliegts, piemēram, Jūrmalas pludmales peldvietu zonās, kur tos parasti  ātri vien noķer “pludmales patruļa”.
Līdz šim viena no svarīgākajām prasībām šo peldlīdzekļu vadītājiem bija obligāti valkāt glābšanas vestes. Arī šis priekšnosacījums, no kā visvairāk iespējamās nelaimes brīdī atkarīga paša un līdzbraucēju drošība, bieži tiek ignorēts. Ilustrācijai daži skumji piemēri. Pirms diviem gadiem likumsargi, kuri kontrolē, kā tiek ievēroti noteikumi uz ūdens, aizrādīja kādam bravūrīgam kuģotājam, kurš bija bez vestes un lūguši viņu s braukt malā. Vadītājs solījis paklausīt. Pēc pāris stundām policisti saņēmuši ziņu, ka noslīcis kāds ūdensmotociklists. Izrādījies, tas bijis tas pats puisis, kurš, par spīti aizrādījumam, turpinājis braukt bez vestes. Garāmbraucošas motorlaivas radīto viļņu dēļ ūdenmotocikls bija palēcies, kūleņodams gaisā apgriezies otrādi un uzkritis virsū vadītājam, kurš rezultātā zaudējis samaņu. Vestes, kas būtu varējusi noturēt puisi virs ūdens, līdz piesteidzas palīgi, nebija...
Vēl gadu iepriekš Ķīšezerā noslīka jauniete, kuru draugs bija vizinājis ar ūdensmotociklu. Nevienam no viņiem mugurā nebijis glābšanas vestes. Kad spēkrats apgāzies, līdzās esošie atpūtnieki paspēja izglābt tikai vīrieti. Starp citu, vadītājs bija alkohola reibumā.

Tad rodas jautājums, es pat teiktu kliedziens- KĀDĀ VALODĀ JUMS JĀSKAIDRO, KA TAS IR SVARĪGI? Uz kādu valodu jātulko, lai beidzot visiem būtu skaidrs, ka drošības vestes ir Jūsu pašu drošībai!? Varbūt nepieciešama daudz bargāka likuma valoda, lai beidzot tas tiktu ievērots?